Stappenplan: Hoe herstel ik een verwijderde campagne in Meta Ads Manager
Tips en trucs over het web, digitale trends en online marketing
Het kan gebeuren dat een campagne per ongeluk verwijderd wordt in Meta Ads Manager. Gelukkig hoef je die niet helemaal opnieuw op te bouwen: via een paar eenvoudige stappen kun je de campagne terughalen door een duplicaat te maken. In deze handleiding lees je stap voor stap hoe je een verwijderde campagne opnieuw activeert.
Stappenplan:
- Open Meta Ads Manager
Je opent Meta Ads Manager via je Facebook-homepagina door in het menu te klikken op Meta Suite en vervolgens op Ads Manager. Controleer daarna of je bent ingelogd met het juiste advertentieaccount waarin de campagne actief was. - Ga naar het tabblad ‘Campagnes’
Klik bovenaan op de tab Campaigns. Hier krijg je een overzicht van al je campagnes: zowel actieve als gepauzeerde en verwijderde. Controleer vervolgens via de accountkeuzelijst linksboven of je het juiste advertentieaccount hebt geselecteerd. - Filter op verwijderde campagnes
Klik bovenaan op Filters en kies Deleted. Zo toon je enkel de campagnes die verwijderd zijn. - Selecteer de juiste verwijderde campagne
Zoek de campagne die je wilt herstellen en vink het selectievakje ernaast aan.
Verschijnt de campagne niet in de lijst? Controleer dan het ingestelde datumfilter en zorg dat de periode waarin de campagne liep wordt meegenomen - Open de campagne-instellingen
Klik met de geselecteerde campagne op Edit. Er opent een venster met alle details: ad sets, advertenties, doelstellingen, enz. - Dupliceer de campagne
Omdat een verwijderde campagne niet direct kan worden teruggezet, klik je op Duplicate. Er wordt dan een kopie gemaakt van de campagne, inclusief alle bijbehorende ad sets en advertenties. - Controleer en pas de kopie aan
In het venster van de gedupliceerde campagne kun je alle instellingen doornemen, zoals de doelstelling, het budget, de targeting en de creatives. Pas deze indien nodig aan, zodat de campagne perfect aansluit bij je huidige marketingdoelen. - Publiceer de gedupliceerde campagne
Ben je tevreden met de instellingen? Klik dan op Publish. De campagne wordt daarmee als nieuwe, actieve campagne toegevoegd in Ads Manager, waarbij de oorspronkelijke structuur behouden blijft. - Monitor de prestaties
Houd na publicatie de resultaten goed in de gaten en let op belangrijke metrics zoals impressies, klikken, conversies en kosten per resultaat. Zo kun je er zeker van zijn dat de herstelde campagne optimaal presteert.
Conclusie
Door een verwijderde campagne te dupliceren, kun je snel en efficiënt een herstel uitvoeren zonder de oorspronkelijke structuur kwijt te raken. Controleer wel altijd de instellingen en monitor de prestaties zorgvuldig, zodat de herstelde campagne perfect aansluit bij je marketingdoelen en optimaal blijft presteren.
👉 Hulp nodig bij je meta-campagnes? Neem vrijblijvend contact op!
👉 Funkhaus gaat voor jou de extra mile
Wij zijn de alles-in-een partner die je volledig ontzorgt: van creatieve webdesigns tot technische optimalisaties en strategische content. Jij focust op je business, wij zorgen voor de rest.
Stuur ons een mailtje voor persoonlijk advies
Neem contact op, en we plannen snel een afspraak
Wij staan voor je klaar!
Onze partners aan het woord
wommel94 wommelgem
Kwalitatieve diensten die ons helpen nieuwe klanten te vinden en bestaande klanten te binden. Aangename en efficiënte samenwerking.
Annelies Belsack
In onze samenwerking met Funkhaus namen wij de website van UNICHIR vzw onder handen.
Funkhaus stond in voor de webstrategie en het ontwerp, geïnspireerd op het nieuwe UNICHIR-logo. Dit design werkten ze daarna technisch uit tot de gloednieuwe website.
DSC was verantwoordelijk voor de fondsenwervende strategie en de content.
Zij leverden ons een handige custom WordPress template aan, zodat wij zelf eenvoudig content kunnen toevoegen op de website. De template werkt heel makkelijk.
De opdracht werd tot in de puntjes afgewerkt. Hun aanpak was gestructureerd en vlot.
Funkhaus is ook heel bereikbaar voor extra vragen en gaat die extra mile voor zijn klanten.
Uw project is absoluut in goede handen bij Funkhaus!
Wij zijn tevreden over de aanpak, de opvolging en natuurlijk ook het eindresultaat.
Bedankt, Wout en het Funkhaus-team, en wij zien jullie graag terug bij een volgend project.
Expo Z
Altijd bereikbaar, steeds snel en en professioneel geholpen.
Heel tevreden over onze leuke en vlotte samenwerking!
Elien Degens
Via een goede referentie kwam ik bij jullie terecht om mijn website te voorzien voor e-commerce. Wout dacht mee over de mogelijkheden en bood een ideale oplossing aan, rekening houdend met het budget.
Een transparante, professionele communicatie en een zeer kwalitatieve oplevering. Dankjewel hiervoor!
Laura Marie Belmans
Heel fijn bedrijf dat steeds snelle en kwalitatieve service aanbiedt aan zijn klant. De afgelopen jaren hebben ze al verschillende opdrachten tot een succesvol resultaat gebracht. Heel tevreden over de klantgerichtheid, afgeleverde diensten en vlotte communicatie.
Kris Vantilt
Altijd goede service en snel geholpen
WIS WIS
Snelle en sterke service.
Advies op maat van de klant.
Yves Van Pelt
Onze website werd gemaakt door Funkhaus. Prachtig resultaat en in de gehele lijn meer dan tevreden over de aanpak, luisterend oor naar onze wensen, fris geheel en vooral een goed werkend product. Bedankt voor alles Wout. We kunnen je enkel maar aanbevelen.
Peter Claes
Ik contacteerde Wout in het kader van een mini RFP waar hij in een selectie van 13 concurrenten als beste uitkwam. Hij was niet de goedkoopste maar stak met kop en schouders boven de concurrentie uit wat betreft reactiesnelheid, helderheid, transparantie, hulpvaardigheid en luisterbereidheid.
Vanaf de start van mijn project bleken het net deze kwaliteiten te zijn die er voor zorgden dat elke vraag, elke suggestie en de talloze keren dat ik van gedacht veranderde door Wout rustig en open werden opgevangen en opgelost.
Hij slaagde er telkens in om mijn soms verwarde suggesties helder te krijgen, enkele oplossingen aan te bieden en ze daarna vooral bliksemsnel te implementeren (in sommige gevallen zelfs “on the spot”).
Zijn communicatie is rustig, vriendelijk, nooit belerend of onnodig gecompliceerd. Hij is laagdrempelig, steeds bereikbaar en komt zijn afspraken na.
Hij zal ook zijn visie op bepaalde beslissingen uitleggen en met de nodige diplomatie omkaderen.
Hij hield me bij elke stap op de hoogte van de vooruitgang die hij had geboekt, de next steps en van de acties die ik zelf nog diende te ondernemen.
En het resultaat is een website die vlekkeloos draait en waar ik ongelooflijk fier op kan zijn. NPS 10/10.
Hans Kenis
Zeer toffe samenwerking. Goede inbreng en ideeën met een prachtig afgewerkte website als eindresultaat!